Faaliyetlerimiz

2002'den beri daha tazedaha sağlıklı

ÜRETİM

Domates, salatalık, patlıcan ve biber grubu ile elma, armut, narenciye, üzüm grubu gibi ana ürünlerin sürekli yüksek kalitede ve güvenli gıda ilkeleri çerçevesinde sağlanması amacıyla seçkin üretici portföyünün modern topraksız seralarında ve diğer üretim alanlarında doğal yöntemler gözetilerek sürdürülmektedir.

Uzmanlar grubunun üretim faaliyetlerindeki en stratejik nokta, güvenli ve sürekli yüksek kalitede ürün yetiştirilmesi amacıyla oluşturulan üretici portföyünün eğitilmesi, denetlenmesi ve seçkin üreticilerimizin sözleşmeli tarım modeliyle desteklenmesidir.

Bu model ile Uzmanlar, Türkiye’nin genç ve lider üreticilerinden biri olarak Türk tarımına ve Türk üreticisine destek olmaktadır.

Uluslar arası gıda güvenliği ilkelerine uygun yürütülen üretim faaliyetlerinin İyi Tarım Uygulamaları ve GlobalGAP sertifikaları taşımasına özen gösterilmektedir.

Böylece;

  • İnsana ve Doğaya Saygılı
  • Biyolojik çeşitliliği koruyarak
  • Çalışan memnuniyetini önemseyen
  • Gıda Güvenliği ve İnsan Sağlığı ile ilgili risk yönetimi sağlayan
  • Ürünün kaynağı hakkında yeterli bilgi veren (izlenebilir)
  • Sürdürülebilir

bir tarımsal üretim gerçekleştirilmektedir.


TEDARİK

Toptan alım yapan HORECA (Otel, Restoran, Catering) müşterilerine ve perakendeci zincir marketlere geniş ürün çeşitliliğini yüksek kalitede ve katma değerli sağlamak amacıyla başarıyla işleyen bir tedarik ağına sahiptir.

Uzmanlar, taze sebze meyve tedariğinde, fiziksel ve duyusal ürün kalitesinin yanında ulusal ve uluslar arası gıda güvenliği ve hijyen sertifikalarının sağlanabilirliğini de bir kalite kriteri olarak benimser.

Türkiye’nin her bir köşesinden yerel ve dünyanın birçok ülkesinden gelen küresel tatlar Uzmanlar’ın modern ve gelişmiş tesislerinde soğuk zincir korunarak muhafaza edilmekte, işlenmekte ve yine soğutmalı araçlarla alıcılara teslim edilmektedir.

Grubun kalite yönetim sistemi içinde, tedarik süreci basit, net ve hızlı işleyebilecek şekilde kurgulamıştır. Böylece, raf ömrü birçok gıda maddesine oranla daha kısa olan taze sebze meyvelerin müşterilerine tam zamanında ve eksiksiz tedarik edilmesi sağlanmaktadır.


PAKETLEME

Uzmanlar Grubu, 2500 m² kapalı alana sahip paketleme tesisinde domates çeşitlerinden meyve türlerine yenilebilir otlardan akdeniz yeşilliklerine varıncaya kadar farklı tat ve aromalardaki iki yüz çeşidin üzerinde geniş bir yelpazede, ürünlerin uluslar arası gıda güvenliği ve bilimsel ürün işleme ve depoculuk kurallarına uygun şekilde muhafazasını, işlenmesini, paketlenmesini ve taze olarak tüketicilere sunuma hazır hale getirilmesini sağlamaktadır.

Gelişmiş makine teknolojisinin yanında uzmanlaşmış personellerin gözetiminde, uluslar arası gıda güvenliği ve hijyen prosedürleri çerçevesinde yürütülen paketleme faaliyetleri ISO 22.000 hijyen sertifikasyonu prensiplerine adapte edilmiş ve belgelendirilmiştir.

Uzmanlar, tescilli More Fresh ve Ay Fresh markaları ile paketlediği her bir ürünün arkasında dururken aynı zamanda Fresh Cut (Yıkanmış/Ayıklanmış/Doğranmış – Kullanıma Hazır Ürünler) konseptiyle de sektörde fark yaratmayı sürdürmektedir.


Parekende

Uzmanlar grubu; daha şık, modern ve kaliteli mekanlarda daha çeşitli taze ve ekonomik sebze meyvenin tüketicilerle ilk elden buluşturulması amacıyla özenle seçilmiş, sınırlı sayıda perakende noktasında gurme manav konsepti mağazalar işletmektedir.

Türkiye’nin en elit perakende market zinciri olan Macro Center mağazalarının taze sebze meyve reyonlarını işletmekte, More Fresh markalı yüzlerce çeşit sebze meyveyi günlük olarak satışa sunmaktadır.

Böylece Uzmanlar, Türkiye’nin önde gelen alışveriş ve yaşam merkezlerinde, yaratıcısı olarak faaliyete geçirdiği gurme manav konsepti” ve perakende reyon işleticiliği ile seçkin tüketicilere More Fresh kalitesini ve güvenini ulaştırmakta ayrıca “Sağlıklı Nesiller ve Sağlıklı Bir Toplum” için fiili katkı sağlamaktadır.


İthalat - İhracat

Uzmanlar, iç pazardaki başarılı faaliyetlerini dış pazarda da sürdürmekte lider hazır yemek ve fast food markalarının Rus ve Avrupa pazarlarındaki ülke tedarikçilerinden, dondurulmuş gıda üreten dev gıda endüstrisi şirketlerine varıncaya kadar Türk ürünlerinin dünyaya tedariğini sağlamaktadır.

Bunun yanında, mevsimsel ve iklimsel olarak Türkiye’de bulunamayan ürünlerin ithalatı yapılarak ürün çeşitliliğinde süreklilik korunabilmektedir.No images found!
Try some other hashtag or username